Хоча спочатку термобілизна було створено для спортсменів, на сьогоднішній день його широко використовує і в повсякденному носінні. Воно буде практичним не тільки тим, хто веде активний спосіб життя, а й зігріє в холодну пору при мінімальних рухах. Однак придбати даний предмет гардероба лише пів справи. Потрібно навчитися правильно за ним доглядати. У такому випадку ці вироби зможуть протягом довгого часу виконувати свої функції і радувати доглянутим зовнішнім виглядом. Давайте обговоримо два способи, які допускаються при догляді за термокомплектами.

Машинне прання


Багато власників даних виробів часто запитують: чи можна прати термобілизну в машинці? Так можна. Незважаючи на те, що матеріали з яких його шиють досить тонкі і крихкі, даний вид обслуговування допустимо. Однак, щоб не зіпсувати свою білизну після першого ж прання, зверніть увагу на наступні рекомендації:

 

  • температура води повинна бути не вище 30 градусів,
  • не використовувати агресивні хімікати,
  • вибирати мінімальний віджимання
  • і уникати сушки.


Отже, вирішуючи при якій температурі прати термобілизну найкраще звернути свою увагу на ярличок з порадами від виробника. Як правило, на ньому вказана температура близько 30 градусів. Це означає, що можна використовувати і більш прохолодну воду, якщо у вашій пральній машинці є така функції. Головне, щоб не перевищувати рекомендації. Чому це важливо? Тому що головним достоїнством термобілизни є його властивість відводити вологу від організму. Для цього воно має спеціальний склад. Якщо випрати таку білизну в гарячій воді, тоді воно може втратити свої функції і перестане справлятися зі своїм прямим призначенням. Крім того, якщо це синтетичні моделі, то вони можуть розтягнутися і більше не будуть щільно прилягати до тіла, що теж не дозволить якісно здійснити відведення вологи. Для виробів, створених з бавовни або вовни мериноса також актуальні дані вимоги. Тому, які б сильні забруднення або плями у вас не були, забудьте про кип'ятіння або виварювання.


Вибираючи в магазині, ніж можна прати термобілизну, звертайте уваги на неагресивні засоби. Вони не повинні містити хлору або інших відбілювачів. Найкраще купувати рідкі порошки, призначені спеціально для Термокомплект. Це важливо робити через те, що волокна своїм плетінням схожі на стільники. І якщо підібрати не щадні миючі засоби, мікроскопічні пори на виробах будуть забивати або склеиваться. В результаті ваше білизна не зможе повноцінно відвести вологу від організму. Для білих виробів можна підшукати спеціальні кондиціонери, що дозволяють зберегти насиченість кольору.


Практично в кожній машинці є режим делікатного прання. Тому, вирішуючи, як правильно прати термобілизну, краще вибрати його. У ньому вже передбачені невисокі градуси води і мінімальний віджимання. Хоча білизна буде досить мокрим не варто збільшувати потужність центрифуги. Так як при сильному віджиманні деформуються плетіння волокон, тоді як і в інших випадках неправильної експлуатації, виріб втратить свої властивості.


Категорично не можна використовувати машинну сушку або прасування праскою. Причина цілком зрозуміла. При таких процедурах білизна буде піддаватися термічній обробці. Вище ми вже говорили про те, чому це неприпустимо.


Як правильно прати термобілизну вручну?


Через брак пральної машинки або для тих, хто переживає за цілісність своїх термо виробів, можна вдатися до ручного прання. Однак, при такому способі догляду слід також дотримуватися всі перераховані вище правила.


Вже знаючи, як прати термобілизну, зануривши його в прохолодну воду з м'яким миючим засобом, потрібно гарненько його прополоснуть, щоб вимити залишки порошку. Потім ні в якому разі не викручуйте його. Вода з таких моделей стікає досить швидко. Просто розкладіть білизна в горизонтальному положенні на рушник і нехай воно вбере всю вологу. За вказаним причин не слід сушити дані предмети гардероба на батареї або відкритому сонці. Найкраще розвісити його в затіненій кімнаті з циркуляцією свіжого повітря.


Якщо ви до цих пір думаєте чи можна прати термобілизну, то звичайно ж так! Це необхідно робити досить часто. Комплекти, які використовуються для занять спортом потрібно прати після кожного тренування. А повсякденні вироби хоча б один раз в три дні. Навіть якщо ваше білизна ще не видає неприємний запах воно забруднюється зсередини, вбираючи підшкірне сало. Чим більше виріб в себе нагодована, тим складніше йому справлятися зі своїми функціями. Тому не бійтеся часто прати своє термобілизна. Просто робіть це правильно і купуйте якісні моделі. Хороший вибір різного білизни для всіх членів сім'ї можна знайти на сайті https://markamoda.com.ua/.