Погоні і облави на дичину в лісі або в полі змінюються періодами динамічного руху і тривалого очікування виходу видобутку на відстань пострілу. Мисливцям доводиться то замерзати по кілька годин на лютому морозі, то розстібати верхній одяг після декількох кілометрів ходьби по лісі. Щоб таке хобі стало більш комфортним, досвідчені любителі дичини стали купувати термобілизна для мисливців.

 

 

Вимоги до мисливської термобілизни


Іноді в процесі вибору навіть завзяті поціновувачі такого лісового відпочинку губляться в здогадах, яке термобілизна купити для полювання. У той же час деякі продавці більш ніж переконливо запевняють, що зовсім немає різниці між комплектами для риболовлі та полювання в зимовий час.


Насправді різниця не просто існує - вона величезна і необдуманий вибір призведе тільки до того, що під час заморозків доведеться мерзнути по кілька годин. Полювання - заняття рухливе, що вимагає іноді швидких переходів на кілька кілометрів, та ще по глибокому снігу в лісових умовах. Закономірно, що тіло при таких навантаженнях розігрівається і виділяє багато поту.


Звідси випливає перша вимога - термобілизна для зимового полювання має бути здатним відводити надлишок вологи від шкіри. В іншому випадку піт при охолодженні стає холодним і завдає чимало дискомфортних відчуттів, аж до ризику захворювання на простудні інфекціями.


У той же час мисливцям буває необхідно перебувати в засідці або повільно проходити по лісовій гущавині в пошуках здобичі. В цей час біля шкіри тепла зовсім небагато, а холод ззовні не дає забути про себе. І ці обставини диктують друга умова вибору і вимога до Термобілизна - воно повинно утримувати накопичену теплову енергію і підтримувати мікроклімат шкіри.


Третьою вимогою стає комфортність носіння - мисливцеві доводиться ходити по глибоких снігових заметів, пробиратися крізь лісові хащі. Тому термобілизна для мисливців має бути злегка вільним, але при цьому - не облягає занадто щільно всю фігуру, і не надмірно просторим.


Умови вибору матеріалів


Забезпечити перші два вимоги дозволяє гармонійне поєднання різних матеріалів для пошиття комплекту. Влагоотводящие функції зазвичай виконують синтетичні волокна і тканини, до яких відносяться:

 

  • поліестер;
  • мікрофібра;
  • лайкра;
  • еластан;
  • поліпропілен;
  • еластичний нейлон;
  • люміза;
  • акрил;
  • термолайт.

 

Особливу переплетення волокон і їх інертність до вологому середовищі забезпечують відводять властивості таких тканин. Через осередки між волокнами ниток піт виділяється назовні, не накопичуючись на синтетичних тканинах.

 


У той же час мисливцеві необхідно підтримувати температурний мікроклімат тіла, в чому сприяють натуральні нитки і тканини:

 

 

  • вовна;
  • бавовна;
  • льон.

 

Такі матеріали здатні не пропускати тепло від тіла і холод до нього. Освічені волокнами тканин повітряні осередки між ними акумулюють теплову енергію тіла, і довгий час утримують її. При цьому рух повітря і його циркуляція під тканиною супроводжується комфортною температурою.


Інші критерії вибору


Важливе зауваження для тих мисливців, хто не знає, як вибрати чоловіче термобілизна для полювання в зимовий час - це ретельний підбір типорозміру. Білизна повинна бути комфортним, ідеально підігнані за зростом фігури і її комплекції.


Воно не повинно вільно звисати з тіла. Але в той же час термобілизна для полювання не повинно бути обтягуючим - це зашкодить кровоносних судинах і може спровокувати їх закупорку внаслідок передавливания термобілизна під впливом компресійного зусилля.


Тільки після дотримання цих умов можна визначати вибір за ціною термобілизни, його дизайнерському оформленню та стилістиці крою.