Купуючи купальний костюм, кожен з нас хоче виглядати чарівно. Для цього важливо знати і виконувати деякі правила, щоб зберегти вашим виробам первозданний вигляд. Давайте розглянемо, як доглядати за моделями різних кольорів.

 

 

Що робити, щоб купальник не вигоряв?


Більшість людей вибирають костюми для плавання яскравих, насичених кольорів. А такі забарвлення, як відомо, схильні до швидкого вигорання. Як зберегти свій купальнику хороший зовнішній вигляд? Для цього потрібно:


• відчистити виріб від піску або мулу,
• піддати виріб правильної прання,
• використовувати відповідні миючі засоби
• і висушити прийнятним способом.

 

В ідеалі, було б добре мати кілька купальників, для різного виду відпочинку. Наприклад, не варто одягати білі костюми на річку чи озеро, так як вони швидко можуть втратити свій білосніжний вигляд. Для гарячих ванн або екстра солоних водойм можна використовувати не надто дорогі вироби, адже такі дії негативно впливають на тканину і вона швидко зіпсується.


Білі купальники виглядають дуже багато. Однак не варто забувати, що за такими моделями нелегко доглядати. Щоб білий купальник не пожовтів, намагайтеся використовувати засоби по догляду за тілом перед тим, як одягнете свій костюм. Так як крему можуть залишити плями на білосніжній структурі вашого вироби. Крім того, для таких моделей потрібно правильно вибрати миючий засіб, що підходить за кольором і складом тканини. Цьому важливо приділити увагу, щоб тканина не пожовкла через неправильні дій.


Коли вибираєте, як відбілити купальник, пам'ятайте, що це не можна робити звичайними отбеливателями. Як білий, так і кольоровий купальник можна перед використанням замочити в холодній воді, додавши 2 столові ложки оцту на один літр. Така процедура допоможе зберегти насиченість забарвлення і білосніжність вашого вироби. При необхідності її можна повторювати через час. Дані дії допоможуть також в разі, коли купальник втратив колір. Так як оцет сприяє закріпленню барвників на волокні.


Не варто сушити дані вироби на відкритому сонці або в сушках. Краще розкласти купальник в горизонтальному положенні на рушник і дати йому достатньо часу для повного висихання. Тут також недоречна теплова обробка.


Що робити, якщо купальник линяє?


Для початку визначте чи схильна ваш купальний костюм линьки. Краще це зробити вдома, ніж отримати непотрібний стрес на море або в басейні. Помістіть свій виріб в миску з холодною водою і почекайте 15 - 20 хвилин. Якщо вода не забарвилася, значить ваш купальний костюм не линяє. У протилежному випадку необхідно зробити деякі дії.


 Існують спеціальні магазинні кольорово-закріплювачі, які можуть допомогти зафіксувати фарбу на волокні. Якщо це не допомогло, тоді спробуйте замочити виріб в підсоленому оцтовому розчині. Найчастіше саме цей метод допомагає позбутися від линяють властивостей.


 Пам'ятайте, якщо ваш купальник несподівано злиняв і у вас немає нічого підходящого під рукою, тоді просто прополощіть його в прісній воді. Потім, не викручуючи загорніть в рушник і як тільки прийдете додому здійсните перераховані вище процедури. Це бажано зробити якнайшвидше, тому що полинялі плями дуже складно виводяться.


 Перед тим, як обробляти свій купальник будь-яким засобом або засобом для виведення плям, добре вивчіть етикетку і склад. Кожна тканина вимагає свого відходу. Тому купуйте засоби виключно для складу, описаного на етикетці. Такі рекомендації допоможуть зберегти насиченість кольору і довговічність вашого купальника.